Elements o.s.

Regionální občanské sdružení

Lis-25-10

Oživené prohlídky 2013

posted by elementsplzen

 Oživené prohlídky historického centra Plzne 2013

ozivene-prohlidky-07

Letos již poctvrté zveme všechny zájemce na výpravu do historie Plzne. Na kratší výlet do minulosti se s námi mužete vydat již behem Historického víkendu, a to v nedeli 16.cervna. Když v tento den navštívíte Mestskou zbrojnici, Diecézní muzeum nebo radnici, mužete nahlédnout do stredoveké Plzne a setkat se s lidmi, kterí zde v té dobe žili.

Zacátky prohlídek: 11:00, 13:00, 15:00

Co vás ceká:

Zbrojnice (Západoceské muzeum): Mnoho se vypráví o statecnosti Plzenanu pri obléhání mesta husity… I o velbloudovi, kterého meštané ukoristili z husitského tábora. Ale kdo ješte ví neco o príbezích obycejných lidí, které se odehrávaly na pozadí významných událostí? Jeden z nich mužete zažít v prímém prenosu!  Navštivte s námi sklepní prostor dnešní zbrojnice a nezapomente si doma kapesníky – drsný stredovek dokázal psát i dojemné príbehy nenaplnené lásky…

ozivene-prohlidky-11Radnice: Renesancní plzenská radnice ukrývá spoustu dvorku, na nichž se doslova zastavil cas… Navštivte jeden z nich v období konce 16.století, kdy si naše královské mesto oblíbil sám císar Rudolf II. Strávil zde témer rok. Byl znám tím, že trpel úzkostnými stavy a nerad se stýkal s lidmi. V Plzni mel ale své soukromí a cítil se zde v klidu a bezpecí, až jednou… Nechte se i vy prekvapit událostí, která vyvedla z míry samotného císare. A protože se ríká: „…za vším hledej ženu…“, nebude tomu jinak ani tentokrát.

ozivene-prohlidky-03

Diecézní muzeum: Atmosféra stredoveku panuje stál

e i v útrobách další plzenské stavby – v bývalém Františkánském kláštere. I tato návšteva vás zavede do 16.století, kdy byla Plzen na vrcholu svého rozkvetu. Plzenané patrili k nejbohatším meštanum v zemi a užívali mnohých výsadních práv a privilegií, o která se zasloužili jejich predci. Ale protože nikdy není vše jen ružové, i naše mesto melo své problémy. Jedním z nich byl úpadek morálky, a to dokonce i mezi duchovními. Stante se svedky skutecné události, která se v této dobe v Plzni odehrála… Ale pozor – pripravte se na to, že stredovek byl drsnejší dobou, než je ta naše!

Predprodej vstupenek zde:

http://www.plzenskavstupenka.cz/index.php/cz/component/ticketseller/title/2612-ozivene-prohlidky-pamatek-v-ramci-historickeho-vikendu

 ——————————————————————————————————————————–

Behem celé turistické sezóny 2013 budou opet probíhat Oživené prohlídky Plzne v predem stanovených termínech.  

Termíny odpoledních prohlídek 2013:

23.6., 30.6., 14.7., 28.7., 11.8., 25.8., 1.9.

Tyto termíny jsou nedele, zacátek je vždy v 15:00 pred vstupem do katedrály sv.Bartolomeje na námestí Republiky, trasa koncí cca v 18:00 opet na námestí. I letos se na deti teší kocí Matej s vozem taženým konmi Ládou a Mikešem!

Rezervace a zakoupení vstupenek na:  

http://www.plzenskavstupenka.cz/index.php/cz/component/ticketseller/title/2450-ozivene-prohlidky-mesta-plzne-2013

Cena vstupenky:

dospelí: 200,-Kc

deti 3-15 let: 130,-Kc 

Cena zahrnuje: vstup do Muzea loutek plus obcerstvení v kavárne ( 1x nealko ), vstup do Diecézního muzea, vstup do cásti Historického podzemí a na záver staroceský pamlsek pro deti.

Pokud máte dotazy k Oživeným prohlídkám, mužete nám napsat na: elementsplzen@seznam.cz, nebo zavolat na 608 524 113.

V roce 2013 opet zveme všechny také na Vecerní oživené prohlídky

!!!NOVINKA!!! – Nová stredoveká trasa

Ceká vás setkání se samotným císarem Rudolfem II., a to prímo v prostorách plzenské radnice. Pri té príležitosti poznáte opet nekterá bežne neprístupná zákoutí budovy. Dále poznáte napríklad osobne statecnou dívku z plzenského znaku, budete svedky dramatického setkání husitského kazatele Václava Korandy s jeho bratrem Mikulášem… Soucástí prohlídky je opet i obcerstvení.

Termíny: 21.6., 12.7., 26.7., 23.8., 6.9., 13.9.

Zacátek: 20:00 a 20:30 na námestí Republiky pred vchodem do katedrály, konec: cca 23:00 a 23:30 (pujdou dve skupiny za sebou)

Vstupné: 200,- Kc

Rezervace a prodej vstupenek:

http://www.plzenskavstupenka.cz/index.php/cz/component/ticketseller/title/2455-vecerni-ozivene-prohlidky-mesta-plzne-nova

Trasa vecerní lonská (prelom 19./20.století)

Kdo nestihl loni vecerní prohlídku z prelomu 19./20.století, má šanci ješte letos! Setkáme se opet s bavorským sládkem Josefem Grollem, malírem Mikolášem Alšem, architektem Adolfem Loosem a jeho ženou Klárou, i s dalšími osobnostmi.

Termíny: 28.6., 19.7., 9.8., 30.8.

Zacátek: 20:00 a 20:30 na námestí Republiky pred vchodem do katedrály, konec: cca 23:00 a 23:30 (pujdou dve skupiny za sebou)

Vstupné: 200,- Kc

Rezervace a prodej vstupenek:

http://www.plzenskavstupenka.cz/index.php/cz/component/ticketseller/title/2454-vecerni-ozivene-prohlidky-mesta-plzne

____________________________________________________________________________

ozivene-prohlidky-10 ozivene-prohlidky-09 ozivene-prohlidky-08  ozivene-prohlidky-06ozivene-prohlidky-01 ozivene-prohlidky-05 ozivene-prohlidky-04  ozivene-prohlidky-02

Tags:

Add A Comment

You must be logged in to post a comment.